• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Przed Dniem Patrona szkoły

W dniu 29 maja 2024 roku delegacja uczniów klasy 2a wraz z wychowawczynią Urszulą Koźmą wybrała się na Cmentarz Komunalny w Rymanowie, miejsce spoczynku Patronki szkoły - Anny z Działyńskich Potockiej. Wyjścia zorganizowane zostało w ramach przygotowań uroczystych obchodów Dnia Patrona, który corocznie odbywa się 2 czerwca, w rocznicę śmierci hrabiny oraz rocznicę nadania naszej szkole Jej imienia. Uczniowie ozdobili mogiłę Anny, położyli na niej bukiet biało-czerwonych róż, owiązali krzyż patriotyczną wstęgą. Postawili świeże kwiaty, zapalili znicze nie tylko na Jej grobie, ale też pod tablicami upamiętniającymi zmarłych hrabiostwa Potockich.

W ten sposób dzieci oddały cześć Patronce szkoły, założycielce naszego uzdrowiska, wielkiej patriotce, filantropce, opiekunce ubogich i potrzebujących, gorliwej katoliczce, oddanej żonie i matce wielokrotnie doświadczanej przez los rodzinnymi tragediami, dobrej i skromnej osobie, która piękną kartą wpisała się w historię naszej małej ojczyzny. Pamiętajmy o Niej wszyscy, nie zapominajmy o Jej zasługach.