• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Święto Patronki Szkoły

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”.

Ks. Mieczysław Maliński

W dniu 3 czerwca 2024 roku obchodziliśmy uroczyste święto, bo dziewięćdziesiątą ósmą rocznicę śmierci Patronki naszej szkoły - Anny z Działyńskich Potockiej. Po Mszy świętej za duszę Patronki w kościele parafialnym w Rymanowie Zdroju uczniowie wraz z pocztem sztandarowym udali się do szkoły w Posadzie Górnej. Przygotowany przez Panie Alicję Kabiesz, Alicję Szymanowską, Klaudynę Trygar-Kubusiak, Jolantę Korytko, Józefa Krzysztyńskiego oraz Bogusława Malinowskiego montaż poetycko-muzyczny „W służbie Bogu, Ojczyźnie i Bliźniemu” opowiadał o życiu i działalności społecznej założycielki Rymanowa Zdroju.

Cytaty z pamiętnika Potockiej, piosenki Alicji Majewskiej, Edwarda Stachury, Anny Jantar, Ryszarda Rynkowskiego, wiersze Szymborskiej, Poświatowskiej, Staffa, św. Jana Pawła II złożyły się na występ poetycko-muzyczny. W niezwykle uroczysty nastrój wprowadziły zgromadzoną publiczność szkolną piękne recytacje wierszy i perfekcyjna strona wokalna akademii.
Po raz pierwszy przed społecznością szkolną zaprezentowały się uczennice klasy 6b: Julia i Oliwia Urbanik, które zaśpiewały w duecie piosenkę „Nic nie musisz mówić Nic” oraz uczennice klasy 6a: Zuzanna Zięba i Amelia Penar, które zaprezentowały taniec mażoretkowy.
Następnie głos zabrał Pan dyrektor Piotr Cisek, który podkreślił, iż postać Anny z Działyńskich Potockiej jest godna rozsławiania, gdyż Pani wielkiego rodu dała przykład posiadającym, jak dzielić się dobrem i nie pominąć nikogo potrzebującego pomocy.
Po Mszy św. delegacja uczniów klasy 2a ze swoją wychowawczynią Urszulą Koźmą odwiedziła grób Patronki na cmentarzu w Rymanowie, na którym złożyła kwiaty i zapaliła znicze.
Wierzymy, że Anna z Działyńskich Potocka jest z nas dumna i cieszy się z naszych sukcesów.