• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wycieczka w Pieniny

Dnia 29 czerwca 2024 roku uczniowie klas 5a, 5b i 6a udali się na wycieczkę w Pieniny. Pierwszą atrakcją wyjazdu był tor saneczkowy w Kluczkowcach. Uczniowie dobierali się w pary i sunęli w dół 1000-metrowego zjazdu z prędkością 30 km na godzinę. Kolejnym punktem programu było wyjście w góry. Pieniny to pasmo górskie w łańcuchu Karpat, położone w południowej Polsce i północnej Słowacji, z malowniczymi widokami oraz bogatą fauną i florą. Wejście na szczyt zajęło uczestnikom wycieczki około 4 godzin – nagrodą za trud wspinaczki były Trzy Korony, które dumnie wznoszą się ponad sunącym w dole Dunajcem. Szczyt składa się z pięciu wapiennych turni, z których najwyższą jest Okrąglica. To właśnie na jej wierzchołku znajduje się platforma widokowa, na którą prowadzą metalowe schody. Panorama zachwyciła uczniów, którzy z zapartym tchem obserwowali okolicę i robili pamiątkowe zdjęcia.

Podczas wędrówki przewodnik zarządzał krótkie przerwy, w czasie których można było odpocząć, zregenerować siły, porozmawiać lub coś przekąsić. Jednym z takich miejsc odpoczynku była przełęcz Chwała Bogu, której nazwa symbolizuje ulgę dla strudzonych wędrowców. Ostatnim etapem wycieczki był spływ Dunajcem, który jest prawym dopływem Wisły. Przejażdżka tratwą pod opieką flisaków zajęła 2 godziny i pokazała cudowną górską przyrodę – dziką i bogatą. Był to również czas na relaks i lepsze poznanie kolegów i koleżanek. Wycieczka w Pieniny była bardzo udana – uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd.
Opiekę nad uczniami w czasie wycieczki sprawowali wychowawcy - Agnieszka Kwolek-Śliwka, Bernadeta Michnowicz i Józef Krzysztyński oraz nauczyciel języka polskiego - Alicja Kabiesz.