• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Sukcesy uczniów w Ogólnopolskim Konkursie The Big Challenge

Dnia 6 czerwca 2024 roku Pan dyrektor Piotr Cisek wręczył dyplomy i nagrody uczestnikom Ogólnopolskiego Konkursu The Big Challenge. Konkurs odbyły się w kwietniu w formie online i składał się z pytań, które sprawdzały wiedzę z zakresu słownictwa, gramatyki, rozumienia tekstu pisanego, rozumienia ze słuchu, a także ogólnej znajomości kultury. Dla każdego poziomu przewidziany był odrębny zestaw pytań, opracowanych zgodnie z zaleceniami programu nauczania języka angielskiego oraz klasyfikacji CEFR. Konkurs The Big Challenge to przede wszystkim wyjątkowo skuteczne narzędzie motywacyjne oraz możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych. Na uczestników czekały dyplomy, plakaty, ołówki oraz nagrody rzeczowe.

W konkursie wzięło udział 54. uczniów, do zdobycia łącznie było 350 punktów.
Najwyższe wyniki osiągnęli:
Poziom 1:
Filip Jurasz – klasa 4a – 292 punkty,
Ryszard Łożyński – klasa 5a – 280 punktów,
Maria Dyląg – klasa 5a – 265 punktów,
Alan Fornal – klasa 4a – 261 punktów.
Poziom 2:
Maja Smoleń – klasa 6b – 320 punktów,
Amelia Penar – klasa 6a – 308.75 punktów,
Barbara Śliwka – klasa 6a – 302.50 punktów,
Wiktoria Dereniowska – klasa 6a – 265 punktów.
Poziom 3:
Mikołaj Cisek – klasa 7a – 277.50 punktów,
Jakub Wolski – klasa 7a – 246.25 punktów,
Maja Penar – klasa 7a – 235 punktów.
Poziom 4:
Amelia Malinowska – klasa 8a – 268.75 punktów,
Amelia Madej – klasa 8a – 232.50 punktów.
Gratulujemy!