• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wyróżnienia najmłodszych uczniów w eliminacjach rejonowych XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”

W dniu 7 czerwca 2024 roku nastąpiło ogłoszenie wyników etapu rejonowego XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”.
Głównym jego celem było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z obszarów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą oraz ochroną zdrowia na terenie gospodarstwa rolnego. W konkursie wzięło udział 29 uczniów z klas edukacji wczesnoszkolnej naszej szkoły.
Wyróżnienia zdobyli: Aleksandra Kilar i Adam Wołczański z klasy 1b oraz Lena Karaś i Alicja Smoleń z klasy 2a. Laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujmy!
Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem Urszuli Koźmy i Moniki Rygiel.

Organizatorem konkursu byli: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Krośnie, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.