• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Jakub Szul z tytułem laureata IV Międzynarodowego Konkursu „Niedźwiedź Wojtek – żołnierz gen. Andersa”

„Kto pierwszy raz to słyszy, pewnie nie dowierza,
że prawdziwa jest historia niedźwiedzia żołnierza”.

W dniu 18 maja 2024 roku – w 80. rocznicę zdobycia Monte Cassino prze żołnierzy z 2. Korpusu Polskiego pod dowództwem generała Władysława Andersa – poznaliśmy wyniki IV edycji Międzynarodowego Konkursu „Niedźwiedź Wojtek – żołnierz gen. Andersa”, organizowanego przez Biuro Edukacji Narodowej IPN Oddział w Rzeszowie. Wzięło w nim udział niemal 500 uczestników z całego świata. Przypomnijmy, że niedźwiadek Wojtek wraz z polskimi żołnierzami przeszedł szlak bojowy z Iranu przez Irak, Syrię, Palestynę, Egipt do Włoch. Po wojnie, 15 listopada 1947 roku, miś został przekazany do ogrodu zoologicznego w Edynburgu, gdzie zdechł 2 grudnia 1963 roku w wieku 22 lat. O jego śmierci poinformowały wówczas brytyjskie stacje radiowe. O przygodach Wojtka barwnie opowiedział Jakub Szul z klasy 7a w swoim opowiadaniu, które zostało docenione przez jury. Uczeń, pracując pod kierunkiem Pana Waldemara Kilara, zajął 3. miejsce w rywalizacji międzynarodowej. Brawa!