• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Gdańsk zdobyty przez Jakuba Szula!

„Morze jest cudowne nie tylko z powodu jego piękna, ale także z powodu jego tajemnic”.

Joseph Conrad

W dniu 21 maja 2024 roku na stronie internetowej Szkół Okrętowych i Technicznych CONRADINUM w Gdańsku opublikowano wyniki XIX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Barwy morza”, adresowanego do uczniów szkół podstawowych i średnich z całej Polski. W gronie laureatów znalazł się Jakub Szul z klasy 7a, który w swej kategorii wiekowej (klasy 5-8) za opowiadanie „Serce na dnie morza” nie miał sobie równych, zajmując zaszczytne 1. miejsce w kraju! Gratulujemy sukcesu. Uczeń pracował pod kierunkiem Pana Waldemara Kilara.