• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Kolejne wyróżnienie w turnieju literackim dla Jakuba Szula!

„Malarstwo jest milczącą poezją, a poezja – mówiącym malarstwem”.

Simonides z Keos

W dniu 6 czerwca 2024 roku odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w XX Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Obraz a słowo”, organizowanym przez Muzeum Górnośląskie w Bytomiu. W gronie laureatów znalazł się Jakub Szul z klasy 7a. W bieżącej jubileuszowej edycji uczniowie mieli za zadanie opisać będący w zbiorach placówki obraz Juliusza Kossaka „Nauka polowania z sokołem”. Organizatorzy byli pozytywnie zaskoczeni poziomem prac z kategorii formalnej oraz literackiej. Podkreślono, że w ciągu 20 lat na konkurs wpłynęło łącznie ponad 3000 prac z całej Polski, co stanowi dowód na niemałą popularność sztuk plastycznych wśród młodego pokolenia Polaków.

Jury w składzie:
• Iwona Mohl – dyrektor Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu,
• Anna Gomóła – pracownik naukowy z Instytutu Nauk o Kulturze Uniwersytetu Śląskiego,
• Anna Rak – kierownik Działu Edukacji Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu,
• Anna Matuszewska-Zator – główny specjalista ds. wydawnictw i koordynator wydawnictw Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu,
• Daria Misiak – adiunkt w Dziale Etnografii Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, badacz kultury sokolników
przyznało 11 nagród. Wysoko oceniono pracę Jakuba Szula, któremu przyznano ex aequo II wyróżnienie. Gratulujemy sukcesu. Ucznia do konkursu przygotowywał Pan Waldemar Kilar.