• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Zwycięstwo naszych uczniów w Rejonowych Igrzyskach Dzieci w konkursie „Baw się z nami”

W dniu 11 czerwca 2024 roku w murach naszej szkoły odbyły się Rejonowe Igrzyska Dzieci w konkursie „Baw się z nami”. W zmaganiach sportowych wzięły udział cztery najlepsze zespoły z powiatu krośnieńskiego. Wśród zwycięskich drużyn nie mogło zabraknąć również reprezentacji naszej szkoły.
Podczas zawodów uczniowie klas II i III rywalizowali w siedmiu konkurencjach, obejmujących sztafetę, skok z miejsca, bieg z zamianą piłek, wyścig w workach, rzut piłeczką palantową, bieg z szarfą oraz strzał na bramkę.
Miło nam poinformować, że drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: Lena Kustra (2a), Alicja Bolanowska (2a), Lena Kasperkiewicz (2a), Urszula Kondziołka (2a), Miłosz Grysztar (2a), Michał Deptuch (2a), Kacper Ziajka (2a), Antonina Troska (3a), Hanna Mazurkiewicz (3a), Miłosz Wilk (3a), Kacper Skiba (3a), Piotr Kułak (3a) i Amelia Józefczyk (4a) zdobyła 1. miejsce w rejonie!

2. miejsce wywalczył zespół ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Krośnie, 3. miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Osobnicy, a 4. lokatę uzyskała Szkoła Podstawowa w Wiśniowej.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Życzymy powodzenia na zawodach wojewódzkich, które odbędą się 18 czerwca 2024 roku w Głogowie Małopolskim.
Uczniów do konkursu przygotowały Panie: Urszula Koźma, Kornelia Łożańska, Magdalena Kasperkowicz oraz Pan Józef Krzysztyński.