• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Natalia i Janek z klasy drugiej - laureatami Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”

W dniu 10 czerwca 2024 roku poznaliśmy wyniki Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Konkurs odbył się 21 marca 2024 roku. Brało w nim udział 52 uczniów naszej szkoły. Wyróżnienia w tegorocznej edycji otrzymali drugoklasiści: Natalia Cimaj (76,25%) oraz Jan Farbaniec (73%) - podopieczni Urszuli Koźmy. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, zaś uczestnicy konkursu – logiczny tangram.
Gratulujemy wszystkim matematycznych pasji!
Szkolnym koordynatorem była nauczycielka matematyki - Edyta Krukar.

Warto wiedzieć, że Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Corocznie uczestniczy w nim ponad 6 milionów uczniów będących reprezentantami ponad 100 narodowości. Adresowany jest on do szkół podstawowych i średnich, a rozgrywany w sześciu kategoriach wiekowych. Rozwiązanie zadań wymaga od uczestników logicznego myślenia i wnioskowania. Wprawdzie wyniki konkursu mogłyby być wykorzystane do opracowania międzynarodowych rankingów czy innych form rywalizacji pomiędzy krajami, jednak nie byłoby to zgodne z główną ideą konkursu, którą jest stworzenie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy.
Konkurs zainaugurowany został w Australii w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W 1990 roku po raz pierwszy zorganizowano go we Francji, a następnie spopularyzowano w innych krajach. W 1994 roku utworzono towarzystwo „Kangourou Sans Frontières” z siedzibą w Paryżu skupiające organizatorów konkursu z różnych państw, które na corocznym, walnym zgromadzeniu ustala wspólną datę oraz takie same zestawy zadań dla wszystkich uczestników na świecie.
Zapraszamy do udziału w „Kangurze Matematycznym” za rok!