• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Rewelacyjne wyniki z egzaminu ósmoklasisty!

„Do sukcesu nie ma żadnej windy. Trzeba iść po schodach”.

Emil Oesch

W dniu 31 lipca 2020 roku Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki egzaminu ósmoklasisty, który odbył się w dniach 16-18 czerwca w tzw. reżimie sanitarnym. W związku z epidemią wirusa COVID-19 od 12 marca 2020 roku zawieszone były zajęcia stacjonarne w szkołach, a od 25 marca rozpoczęło się kształcenie na odległość. Mimo tych utrudnień nasi wychowankowie stanęli na wysokości zadania, uzyskawszy bardzo wysokie wyniki w skali nie tylko gminy Rymanów czy powiatu krośnieńskiego, ale także województwa podkarpackiego i kraju.
Poniżej przedstawiamy najwyższe wyniki uzyskane przez uczniów z poszczególnych egzaminacyjnych przedmiotów:

Czytaj więcej...

Natalia Tworek, absolwentka Szkoły Podstawowej w Posadzie Górnej, w ścisłym finale Konkursu Miss Nastolatek Małopolski!

„Piękno polega na właściwej proporcji i blasku”.

Tomasz z Akwinu

W dniu 26 lipca 2020 roku na stronie internetowej terazkrosno.pl opublikowano artykuł „Natalia Tworek z Rymanowa-Zdroju w finale konkursu Miss Nastolatek 2020”, który dostępny jest TUTAJ.
Absolwentka naszej szkoły spróbowała swych sił w konkursie piękności. Profesjonalne jury, złożone z kreatorów mody, stylistów i fotografików, było pod wrażeniem jej prezencji i urody, słusznie przyznając jej przepustkę do ścisłego finału, który – ze względu na trwającą epidemię wirusa COVID-19 – odbędzie się w formie relacji wideo bez udziału publiczności, transmitowanej na żywo przez internet już we wrześniu. Trzymamy kciuki, życząc Natalii Tworek tytułu Miss Nastolatek 2020! O ostatecznych rozstrzygnięciach poinformujemy już niebawem w nowym roku szkolnym.

Wykaz podręczników na rok szkolny 2020/2021

Przedstawiamy wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2020/2021. Przypominamy, że podręczniki i zeszyty ćwiczeń (z wyjątkiem religii) zapewnia szkoła.

Wykaz podręczników dostępny jest TUTAJ.

Uroczystość pożegnania klas ósmych pn. „Bogaty jest taki człowiek, dla którego świat jest nieustannym odkrywaniem”

„I gdybyś nawet nie mógł sprostać światu
Co zmienia się i zmienia,
To nic się nie martw, taki już zostań,
Ty nie wyrastaj z marzenia”.

Joanna Kulmowa

W dniu 26 czerwca 2020 roku, przy zachowaniu wszelkich przepisów sanitarnych, w gmachu Szkoły Podstawowej w Posadzie Górnej odbyła się podniosła uroczystość pożegnania absolwentów z udziałem ich rodziców oraz grona pedagogicznego. Gospodarzem spotkania był Pan dyrektor Piotr Cisek, który powitał wszystkich zebranych. Podziękował za lata intensywnej pracy, zwłaszcza w ostatnim okresie edukacji zdalnej. Zwrócił uwagę na fakt, że nauczyciele dobrze przygotowali wychowanków do dalszego etapu kształcenia. Dyrektor wyróżnił uczniów, którzy swymi sukcesami naukowymi, artystycznymi i sportowymi rozsławiali imię szkoły. Przyznano im Medal „Sapere aude” im. Anny z Działyńskich Potockiej.

Czytaj więcej...