• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Dzień bajkowych łamigłówek w szkole

„Patrz! Bajkowa rewia mody! Z bajki lustra! Z bajki schody!
A na schodach pełno wróżek- jedne małe, inne duże.
Wróżki wiejskie, wróżki miejskie, stroje mają czarodziejskie.
O! Królewny za wróżkami! Potrząsają koronami”.

D. Gellner

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. W tym dniu nie tylko najmłodsi uczniowie, ale i ich starsi koledzy i koleżanki mogli się przemienić w ulubionego bohatera z popularnych bajek, baśni, kreskówek i filmów. W szkolnych ławkach zasiedli piraci, rycerze, smoki, królewny, wróżki, czarodziejki, krasnoludki, Jaś i Małgosia, Pippi Langstrumpf, Czerwony Kapturek, Zorro, Batman, bohaterowie „Gwiezdnych wojen”. Bajkowi przebierańcy nie mogli się nudzić w takie święto, dlatego na przystrojonych korytarzach przygotowane zostały stanowiska z bajkowymi łamigłówkami dla poszczególnych klas.

Czytaj więcej...

Krzysztof Kasperkowicz w etapie rejonowym Konkursu Chemicznego

„Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie”.

M. Skłodowska-Curie

Dnia 4 listopada 2019 roku poznaliśmy listę uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego Konkursu Chemicznego organizowanego przez KO w Rzeszowie. Jest wśród nich uczeń naszej szkoły Krzysztof Kasperkowicz z klasy 8a. Przed Krzysztofem przygotowania do zmagań II etapu tego konkursu, który odbędzie się 14 grudnia 2019r. Gratulujemy sukcesu i życzymy wytrwałości w dalszej pracy.

Pamiętamy o rodzinie Potockich

W dniu 29 października 2019 roku klasa 1a pod opieką wychowawczyni Urszuli Koźmy wyruszyła na cmentarz komunalny do Rymanowa. Głównym celem wyjścia było porządkowanie nagrobków: Patronki szkoły - Anny z Działyńskich Potockiej oraz jej rodziny. Uczniowie z entuzjazmem wykonywali jesienne prace. Podzieleni na grupy, grabili zeschłe liście, odkurzyli nagrobne płyty, usunęli z nich trawę i mech, oczyścili ścieżki między grobami, odczytywali też mało już widoczne inskrypcje. Na odświeżonym grobie Patronki położyli kwiaty i zapalili znicze. Nie zapomnieli o modlitwie w intencji zmarłej. W ten sposób oddali szacunek tym, którzy piękną kartą wpisali się w historię naszej małej ojczyzny.

W świecie greckich bogów i mitów

Uczniowie klasy 5a poznając na lekcjach historii starożytną Grecję zafascynowali się nią. Zrodziła się myśl by jeszcze bliżej poznać niektóre zagadnienia pracując nad grą planszową. Temat przewodni dotyczył greckich bogów i mitologii. Młodzi twórcy w większości pracowali w parach. Z tej współpracy zrodziły się wspaniałe pomysły, ciekawe rozwiązania. Niemal profesjonalnie przygotowane prace wzbudziły zachwyt. Należało wykazać się wiedzą i sprytem by osiągnąć upragniony cel.
• Kto zabił Minotaura?
• Na jakiej wyspie mieszkał Odyseusz?
• Kim był Syzyf?

Czytaj więcej...

Zawodniczki UKS Handball Posada Górna wyprowadzają reprezentację Polski

W Zakopanem w dniach 25-27 października 2019 roku odbył się międzynarodowy turniej juniorek młodszych (ur. w 2004 r. i młodsze) z udziałem reprezentacji Polski, Białorusi i Niemiec. Był to oficjalny debiut kadry prowadzonej przez Małgorzatę Buksakowską. Dziewczęta z OSPR Posada Górna dostąpiły zaszczytu wyprowadzania zawodniczek reprezentacji Polski, Niemiec i Białorusi podczas ceremonii przedmeczowej. Wśród reprezentantek Polski znajdowała się Urszula Rogula wychowanka i zawodniczka Handball Posada Górna i ubiegłoroczna uczennica OSPR Posada Górna a obecnie SMS Płock. Zawodniczki trenera Grzegorza Argasińskiego z Posady Górnej sięgały wzeszłym roku czterokrotne po tytuły mistrzyń województwa podkarpackiego w igrzyskach szkolnych i rozgrywkach ZPRP. (szkoła podstawowa, gimnazjum, młodziczka i juniorka młodsza).

Czytaj więcej...

Sukcesy uczennic edukacji wczesnoszkolnej w 28 Konkursie Piosenki „Aleją Gwiazd”

W dniu 25 października 2019 roku na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Rymanowie odbył się koncert finałowy 28 Konkursu Piosenki „Aleją Gwiazd”. Głównym jego celem była prezentacja uzdolnionych wokalnie uczniów.
W kategorii szkół podstawowych (klasy 1-3) na podium stanęły 3 uczennice naszej szkoły. 1. miejsce zdobyła Maja Penar z klasy 3a, 2. miejsce przyznano Julii Deptuch, również uczennicy klasy 3a. Wysokie 3. miejsce zdobyła Julia Urbanik z klasy 2b. Ponadto wyróżnienia otrzymały: Anna Rij z klasy 1a oraz Oliwia Urbanik z klasy 2b.
Nagrodzone otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki z rąk zastępcy burmistrza - Pana Grzegorza Wołczańskiego. Gratulujemy laureatkom.
Uczennice do konkursu przygotowywali: Magdalena Kasperkowicz, Urszula Koźma oraz Bogusław Malinowski.