• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

„Nauka jest przyjemnością”

Dnia 13 października 2015 roku w naszej szkole hucznie obchodzono Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Życzeniom zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz podziękowaniom uczniów kierowanym w stronę nauczycieli nie było końca. Ten wyjątkowy dzień zakończył się uroczystą akademią w wykonaniu klasy IA gimnazjum pod kierunkiem Pani Bernadety Michnowicz, Pani Alicji Kabiesz i Pana Bogusława Malinowskiego. Uczniowie prezentowali swój program artystyczny pt. „Nauka jest przyjemnością”, traktujący temat obchodów święta KEN z „lekkim przymrużeniem oka”. Szkolną społeczność i przedstawicieli Rady Rodziców ciepło przywitali Filip Cetnarski i Karol Jurasz. Następnie Karol odczytał list skierowany do pracowników szkoły i złożył je na ręce Pana Dyrektora.

Aleksandra Bolanowska i Julia Oller przedstawiły proces kształtowania ucznia, porównując go do pieczenia ciasta. Po dziewczętach wystąpili chłopcy – przedstawiciele Firmy Handlowej Coloring-Live, którzy zareklamowali niezbędne akcesoria szkolne. Dawid Kuczwar i Jakub Rajchel zaprezentowali „różowe okulary” model dla ucznia oraz model dla nauczyciela. Miłosz Tomkiewicz i Miłosz Sabat przedstawili młotki i młociska, niezastąpione w procesie wbijania wiedzy do głowy. Patryk Sokołowski pokazał „przepuszczarkę uniwersalną”, pomocną w przetrwaniu szalenie nudnych lekcji. Finałem była prezentacja „stroju super maskującego SSM” dla spóźnialskich w wykonaniu Mateusza Beka.
Kolejną częścią programu był montaż słowno-muzyczny. Wiersze, ku chwale polonistów, historyków, matematyków, geografów i bibliotekarzy, zostały przeplatane znanymi i lubianymi piosenkami do tekstu własnego, opiewającymi nauczycieli chemii, fizyki, wychowania fizycznego oraz muzyki. Swoim wokalem urzekły widownię dziewczęta: Oliwia Staroń, Anna Kuszel i Martyna Jasina. Nienaganną recytację wygłosili: Jan Jurasz, Mateusz Markiewicz, Karolina Rygiel, Marcelina Hanus, Zuzanna Hanus i Nikola Zięba. W krótkich i humorystycznych scenkach wykazali się świetną grą aktorską Izabela Dudek, Dominik Szatkowski, Dominika Rygiel, Kamila Frącek i Julia Bolanowska.
Zwieńczeniem uroczystości była piosenka o naszej szkole do muzyki „Hej sokoły”, według tekstu własnego, odśpiewana przez wszystkich uczniów klasy I A. Uczniowie chóralnie wygłosili podziękowania skierowane do wszystkich pracowników ZSP Posada Górna.