• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Pasowanie na ucznia

„Pasowania nadszedł czas,
uczniem będzie każdy z nas”

Pod tym hasłem dnia 20 października 2015 roku w Zespole Szkół Publicznych w Posadzie Górnej odbyła się uroczystość przyjęcia pierwszaków w poczet szkolnej społeczności. Akademia odbyła się z udziałem rodziców, którzy z uwagą i wielkim wzruszeniem obserwowali pierwsze szkolne wystąpienia swoich pociech. Po artystycznej prezentacji pierwszaków nastąpił najważniejszy fragment uroczystości tj. Ślubowanie na Sztandar Szkoły i Pasowanie na Ucznia, którego dokonał dyrektor Zespołu Szkół Publicznych Pan Piotr Cisek. Najmłodsi uczniowie obiecywali być dobrymi Polakami, pilnymi i godnie zachowującymi się uczniami naszej szkoły.

Dyrektor pogratulował dzieciom oraz rodzicom i przypomniał o wychowawczej misji szkoły współdziałającej z rodzicami w kształtowaniu młodych charakterów. Po tej ceremonii ksiądz proboszcz Marek Zajdel poświęcił plecaki i pomoce szkolne uczniów klas pierwszych oraz złożył okolicznościowe życzenia. Po części oficjalnej w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie rodziców, dyrekcji i nauczycieli oraz uczniów przy ciastku, herbacie i kawie.