• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Przed Świętem Zmarłych

Już od 3 lat uczniowie klasy 3a razem ze swoją wychowawczynią Urszulą Koźmą dbają o grób patronki naszej szkoły - Anny z Działyńskich Potockiej oraz jej rodziny. Piękna, słoneczna pogoda w dniu 28 października sprzyjała jesiennym pracom na cmentarzu. Trzecioklasiści, jak zawsze z wielkim zaangażowaniem przystąpili do przedświątecznych porządków. Wzorowo przygotowani, wyposażeni w miotełki, grabki, gąbki, szpachelki, motyczki, rękawice ochronne, foliowe worki plewili trawę, grabili liście, czyścili tablice i ścieżki między nagrobkami. Na grobie patronki położyli kwiaty i zapalili znicze. Z wielką troską, już po raz kolejny porządkowali opuszczone, sąsiadujące groby rodziny Podoskich - dawnych właścicieli kopalni ropy naftowej w Klimkówce. Dzieci ze wzruszeniem i radością patrzyły też, że zaniedbany dotychczas grób 9-letniego Stasia Sanockiego, którym również opiekowały się ma nagrobną płytę.

Ty też pamiętaj o grobach opuszczonych i zaniedbanych.
Połóż kwiatek, zapal znicz!