• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

„Jestem widoczny, jestem bezpieczny”

W nowym roku szkolnym ruszyła w całej Polsce akcja „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” organizowana przez PZU. W ramach tego przedsięwzięcia pierwszoklasiści naszej szkoły, dzięki staraniom Pań wychowawczyń Magdaleny Kasperkowicz i Marii Niemczyk, otrzymały odblaskowe serduszka. W czwartek 29 października 2015 roku uczniowie klas pierwszych obejrzeli prezentację multimedialną o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, rozwiązywali quizy i malowali kolorowanki „Bezpieczni na drodze”. Na koniec otrzymane odblaski przypięli do plecaków.

Przypominamy, że od 1 września zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym, pieszy, który porusza się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Wystarczy odblask przyczepiony do szkolnego plecaka, aby kierowca mógł zauważyć małego pieszego z odległości nawet 150 metrów. Dzięki temu będzie miał czas na odpowiednią reakcję i zwiększy się bezpieczeństwo najmłodszych w ich codziennej podróży do szkoły.