• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

II Szkolny Konkurs Młodych Talentów Fryzjerskich już za nami!

„Moda przemija, styl pozostaje”.

Coco Chanel

W dniu 27 października 2015 roku Samorząd Uczniowski zorganizował II Szkolny Konkurs Młodych Talentów Fryzjerskich, do którego przystąpiły reprezentacje klas 4-6 szkoły podstawowej i I-III gimnazjum. Na uroczystość przybyli przedstawiciele społeczności szkolnej: dyrekcja, nauczyciele i wychowawcy oraz uczniowie, którzy dopingowali wszystkich uczestników.
Styliści i fryzjerzy mieli za zadanie przygotować w ciągu 20 minut fryzurę damską i męską. Efekty ich pracy przeszły najśmielsze oczekiwania. Na czerwonym dywanie zaprezentowały się najpierw duety ze szkoły podstawowej: Zofia Bolanowska i Damian Hanus, Natalia Tworek i Aleksander Korobczenko, Gabriela Głód i Kacper Szczepanik, Julia Niemczyk i Jakub Nowak. Następnie przyszedł czas na prezentacje par z gimnazjum. Jako pierwsi na scenie pojawili się Julia Bolanowska i Miłosz Sabat, potem elegancją i urokiem oczarowali publiczność Kornelia Szul i Gabriel Godzik.

Alicja Staroń i Konrad Wójcik wzbudzili nieskrywany aplauz widowni. Julia Wolińska i Arkadiusz Krukar zdobyli uznanie w oczach publiczności za charyzmę i naturalność, a największe brawa zebrali Dominika Szul i Krzysztof Halerz. Słowem – wszyscy wypadli świetnie, prezentowali się elegancko, a przygotowane fryzury były finezyjne.
Jurorzy: Pan dyrektor Piotr Cisek, Pani wicedyrektor Agnieszka Szul, Pani Alicja Kabiesz i Pani Maria Niemczyk po burzliwych obradach ustalili werdykt. W kategorii klas 4-6 miejsce 1. przyznali fryzjerkom i stylistkom z klasy 4a: Emilii Mazurek, Izabeli Sirędze, Aleksandrze Hanus i Milenie Szałajce, które uczesały Zofię Bolanowską i Damiana Hanusa. Natomiast w gronie gimnazjalistów doceniono kunszt wykonania oraz stylistykę u Kornelii Szul i Gabriela Godzika. Ich fryzury były dziełem Aleksandry Szajny i Pauliny Smereckiej oraz Michaliny Śliwki i Wiktorii Niemczyk.
Uroczystość uświetniły występy wokalistów. Najpierw zaprezentowały się Oliwia Staroń i Martyna Jasina, które zaśpiewały utwór „Kołysanka dla nieznajomej”, następnie na scenie wystąpił Jakub Macnar z przebojem zespołu Dżem „Do kołyski”. Recital zwieńczyło wystąpienie Lidii Kasperkowicz z piosenką „Say Something”. Ich udane prezentacje zostały nagrodzone burzą braw.
Galę prowadzili konferansjerzy: Katarzyna Hanus i Dominik Kowalski. Natomiast inicjatorami całego przedsięwzięcia byli opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: Pani Iwona Kucia i Pan Waldemar Kilar. Do zobaczenia za rok!