• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Dzień Postaci z Bajek

W dniu 5 listopada 2015 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Uczniowie klas 0 – 3 wraz ze swoimi Paniami zmienili się w bajkowe postacie. Na szkolnych korytarzach można było spotkać Kota w Butach, Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosię, Kopciuszka, Elsę z Krainy Lodu, czarodziejki, wróżki, krasnoludki, smoki, piratów, rycerzy. Zabawę rozpoczęliśmy od prezentacji strojów a następnie odbyło się wiele konkursów. Dzieci rozpoznawały tytuły baśni na podstawie rekwizytów, odgadywały zagadki, wcieliły się w Kopciuszka oddzielając fasolę od soczewicy. Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs sprawnościowy „Bieg w siedmiomilowych butach”.

Za doskonałą znajomość baśni Wróżka z Krainy Elfów poczęstowała wszystkich uczestników zabawy bajecznymi czarodziejskimi cukierkami. Zwycięzcy konkursów otrzymali pamiątkowe książeczki. Można też było wzbogacić swoją domową biblioteczkę kupując książkę na kiermaszu „Nie dopadnie nas nuda, kiedy w bajkach takie cuda”. Dzień Postaci z Bajek był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i lekcją kształcącą odpowiednie postawy moralne i rozwijającą dziecięcą fantazję. Imprezę prowadziły Panie: Alicja Zajdel i Jolanta Pietruszka.
Dziękujemy Paniom z edukacji wczesnoszkolnej za pomoc w prowadzeniu konkursów.