• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Droga do wolności

W związku ze zbliżającą się 97. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole dnia 10 listopada 2015 roku odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie klas IIIa i IIIb gimnazjum przenieśli nas w czasy niewoli narodowej. Program pt. „Droga do wolności” utrzymany był w konwencji podróży. Poszczególne stacje to etapy wydarzeń historycznych – od utraty państwowości, poprzez powstania narodowe, I wojnę światową, aż do stacji wolność. Słowo przewodnie oraz piękne recytacje zostały ubogacone porywającym śpiewem pieśni legionowych. Na koniec poddano refleksji, czym dla młodego pokolenia jest Ojczyzna i jaki jest jego szacunek dla symboli narodowych. Program został przygotowany przez Panie: Annę Bałukę, Edytę Krukar oraz Jolantę Pietruszkę.