• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Zawody w koszykówce chłopców

W dniu 13 listopada 2015 roku w Sieniawie została rozegrana Gminna Gimnazjada w koszykówce chłopców. W zawodach wzięły udział zespoły z Sieniawy, Rymanowa i Posady Górnej. Drużyny rywalizowały systemem każdy z każdym. Nasi uczniowie wygrali dwa mecze i z pierwszego miejsca awansowali do zawodów powiatowych, które zostaną rozegrane w Jedliczu. Wyniki poszczególnych spotkań:

 • Rymanów – Sieniawa 15:4
 • Posada Górna – Sieniawa 30:14
 • Posada Górna – Rymanów 32:8

Skład drużyny z Posady Górnej: Konrad Wójcik, Krzysztof Hanus, Dominik Kowalski, Szymon Szpetnar, Rafał Bek, Dominik Rygiel, Jakub Hanus, Jakub Rajchel, Miłosz Sołtysik, Kacper Wojtoń, Jakub Macnar. Opiekunem na zawodach był Pan Józef Krzysztyński.