• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Aż troje naszych reprezentantów w II etapie Konkursu Polonistycznego!

„Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa”.

Juliusz Słowacki

W dniu 20 listopada 2015 roku poznaliśmy wyniki Konkursu Polonistycznego, adresowanego do uczniów gimnazjów z województwa podkarpackiego. W znamienitym gronie gimnazjalistów, którzy awansowali do etapu rejonowego, znaleźli się: Karol Jurasz z klasy Ia, wychowanek Pana Waldemara Kilara, oraz Michał Macnar z klasy IIIa i Dominika Kabiesz z klasy IIb, przygotowywani przez Panią Marię Szczepaniak. Uczniowie zdobyli odpowiednio: 94% i 92% poprawnych odpowiedzi za test. Do kolejnej rundy olimpijskich zmagań zakwalifikowano łącznie 166 uczestników. Gratulujemy sukcesów!