• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Niezwyczajna lekcja wychowawcza w klasie 4a

„Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu; dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nadaje”.

Stanisław Staszic

W dniu 20 listopada 2015 roku zajęcia wychowawcze w klasie 4a przybrały niezwyczajny charakter. Uczniowie po tygodniowych przygotowaniach zaprezentowali przed swymi rówieśnikami i wychowawcą Panem Waldemarem Kilarem swoje talenty i zdolności estradowe. Zdobyli zasłużone brawa.
Jako pierwszy na szkolnej scenie zaprezentował się Karol Krasowski, który całkiem udanie sparafrazował utwór Sarsy „Naucz mnie”. Jego wersja piosenki „Pomidorowa”, będąca parodią cenionego utworu, bijąca rekordy popularności w Internecie, wszystkim bardzo się spodobała. Następnie mogliśmy podziwiać umiejętności Krzysztofa Kasperkowicza, który wcielił się w rolę iluzjonisty. Umiejętności manualne ucznia wzbudziły nieskrywany zachwyt. Zaprezentował cały wachlarz sztuczek i trików. Niemałym kunsztem popisali się Marcin Bek, Damian Hanus i Mateusz Piwowar, którzy w mgnieniu oka potrafili wyczarować przy pomocy chrupek kukurydzianych rozmaite postaci z baśni i filmów fantasy: dinozaury, żółwie, żyrafy. Była to najbardziej zaskakująca prezentacja sceniczna.

Miłosz Smerecki popisał się umiejętnością gry na keyboardzie. Dzięki niemu usłyszeliśmy nastrojową balladę „Dla Moniki”. Z kolei Aleksandra Hanus z właściwą sobie wrażliwością wyrecytowała wiersz „Podróż na bocianie” Marii Konopnickiej, a jej interpretacja utworu lirycznego nadała tekstowi nowych znaczeń i sensów.
W dalszej części spotkania wystąpiła Milena Szałajko, próbująca swych sił jako mażoretka. Tym razem zaprezentowała się z obręczą. Pokaz ekwilibrystycznych zdolności młodej tancerki był naprawdę godzien uwagi. Podobny poziom umiejętności zaprezentowała Weronika Hanus ze skakanką. Punktem kulminacyjnym było wystąpienie Izabeli Siręgi. Uczennica zagrała na skrzypcach Contertino G-dur Ferdynanda Kuchlera. Spotkanie z kulturą wysoką wprowadziło wszystkich w nastrój nostalgicznej refleksji. Jako ostatnie wystąpiły: Angelika Gacek i Barbara Materniak, które zaśpiewały w duecie piosenkę „Słowa”. Bardzo mądry i przejmujący tekst niczym puenta zamknął występy uczniów.
Celem scenicznych prezentacji było ujawnienie talentów i zdolności wychowanków, którzy realizują swe pasje podczas zajęć pozaszkolnych. Nie bez znaczenia była także promocja alternatywnych form spędzania czasu wolnego oraz rozwijanie uczniowskiej kreatywności.