• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Konkurs BHP w Miejscu Piastowym

Dnia 20 listopada 2015 roku w Zespole Szkół Publicznych w Miejscu Piastowym odbył się Powiatowy konkurs wiedzy z zakresu „Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Gospodarstwie Rolnym”. Organizatorami konkursu byli Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Krośnie oraz Państwowa Inspekcja Pracy w Rzeszowie. W konkursie Zespół Szkół Publicznych w Posadzie Górnej reprezentowali Klaudia Kindlik i Rafał Bek. Celem konkursu było popularyzowanie wśród młodzieży szkół znajomości zagrożeń i zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym, podejmowanie inicjatyw w zakresie promowania i popularyzacji bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie oraz rozwijanie zainteresowań uczniów  i kształtowanie umiejętności praktycznego zastosowania wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. W konkursie wzięło udział 44 uczniów z 22 szkół powiatu krośnieńskiego wyłonionych na etapie szkolnym. Po etapie pisemnym w formie testu Klaudia Kindlik zajęła 3. miejsce indywidualnie. Drużynowo natomiast szkoła uplasowała się na 3. miejscu. Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Uczniów do konkursu przygotował Pan Mariusz Łopuszański.