• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Lidia Kasperkowicz z II nagrodą w Ogólnopolskim Konkursie Literackim!

„Literatura to sprawa osobowości”.

Witold Gombrowicz

W dniu 16 stycznia 2016 roku w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 w Krakowie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Piórem malowane”. Celem konkursu było zredagowanie wypowiedzi poetyckiej lub prozatorskiej poruszającej problem emocji. W znamienitym gronie laureatów znalazła się Lidia Kasperkowicz z klasy IIIb, która zajęła 2. miejsce w kraju. Uczennica, obdarzona niezwykłą wrażliwością, operując techniką strumienia świadomości, stworzyła monolog wewnętrzny „Mam przed sobą miliony luster”.

Jury w składzie: Bolesław Brzozowski – wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, aktor Narodowego Starego Teatru w Krakowie, Jarosław Burgieł – poeta, muzyk, pedagog, Andrzej Łazarz – artysta malarz, dyrektor MDK, Maciej Naglicki – poeta, krytyk sztuki, pedagog, Agata Rusin – animator kultury, instruktor teatralny – na posiedzeniu w dniu 28 grudnia 2015 roku nominowało do nagród i wyróżnień autorów prac nadesłanych z całej Polski. Recenzenci docenili talent literacki Lidii, jej pomysł na tekst oraz wysokie kompetencje stylistyczne.
Uroczystość uświetniło wystąpienie Bolesława Brzozowskiego – aktora z Narodowego Starego Teatru w Krakowie, który przeczytał cztery utwory (po dwa z kategorii prozy i poezji) zdobywców pierwszych miejsc: „Być” Marcina Wiśniewskiego, wiersz bez tytułu Klaudii Rogut, „Gimnastyczka” Gabrieli Kusz oraz „Tatuś nasz Niebieski w swej niepojętej mądrości…” Ewy Madej. Ponadto w wykonaniu Rafała Barbackiego usłyszeliśmy utwory skomponowane przez Fryderyka Chopina. Gratulacje! Lidia Kasperkowicz pracowała pod kierunkiem Pana Waldemara Kilara.