• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Drużyny KS Handball Posada Górna i SPR JKS Jarosław na wspólnym obozie treningowym

W dniach 22-25 lutego 2016 roku został zorganizowany obóz treningowy drużyn piłkarek ręcznych KS Handball Posada Górna i SPR JKS Jarosław. Zajęcia odbywały się na obiektach ZSP Posada Górna. Podczas czterodniowego obozu trenowały zawodniczki kategorii juniorka młodsza, młodziczka i młodziczka młodsza (60 zawodniczek). Dziewczęta podzielone zostały na trzy grupy treningowe: III - II gimnazjum, I gim - 6,5 klasa i bramkarki. Zajęcia prowadzone były w wymiarze godzin: 4 do południa i 4 po południu (plus 2 godziny - trening specjalistyczny bramkarek). W czasie zajęć dziewczęta doskonaliły elementy techniczno - taktyczne piłki ręcznej w różnych formach treningowych (zajęcia ze stepami, taśmami, poduszkami sensomotorycznymi). Treningi prowadzone były przez Panią trener Marzannę Ulme i trenera Grzegorza Argasińskiego.

Śniadania, obiady i kolacje serwowane były w restauracji Jaś Wędrowniczek. Po ciężkich treningach dziewczęta odpoczywały i mile spędzały czas w murach ZSP Posada Górna. Na koniec obozu zespoły odwiedził Pan Burmistrz Jan Materniak, rozmawiał z zawodniczkami, wymieniał uwagi z trenerami, życzył sukcesów i zachęcał gości do odwiedzania naszej gminy.