• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Jan i Karol Juraszowie oraz Anna Kuszel awansowali do etapu wojewódzkiego VIII Ogólnopolskiej Olimpiady „Myśli Jana Pawła II”!

„Rodzina Bogiem silna staje się siłą człowieka i całego narodu”.

Jan Paweł II

W dniu 14 marca 2016 roku poznaliśmy wyniki etapu szkolnego VIII Ogólnopolskiej Olimpiady „Myśli Jana Pawła II”, której organizatorem są: Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Wydział Nauczania Kurii Metropolitalnej w Białymstoku, Wydział Nauczania Kurii Diecezjalnej w Łomży, Wydział Nauczania Kurii Diecezjalnej w Ełku, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie i Podlaska Rodzina Szkół im. Jana Pawła II. Tematem przewodnim jest przesłanie Jana Pawła II: „Głoście wartość rodziny”. Celem olimpiady jest kształtowanie świadomości i postaw dzieci i młodzieży, przybliżenie życia i wartości zawartych w nauczaniu Jana Pawła II oraz ukazanie znaczenia chrześcijańskiego systemu wartości.
Bardzo dobrze w etapie szkolnym zaprezentowali się: Karol Jurasz, Anna Kuszel i Jan Jurasz z klasy Ia. Uzyskali oni nominację do kolejnej rundy olimpijskich zmagań, które odbędą się 22 kwietnia 2016 roku w Brzeźnicy k. Dębicy. Pracowali pod kierunkiem Pana Waldemara Kilara.

Łącznie w II etapie województwo podkarpackie reprezentować będzie 55 uczniów z 19 gimnazjów. Wspomnieć wypada, że honorowy patronat nad konkursem, adresowanym do uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski, objęli m.in.: ks. arcybiskup Edward Ozorowski – Metropolita Białostocki, Anna Zalewska – Minister Edukacji Narodowej, Jerzy Leszczyński – Marszałek Województwa Podlaskiego, Bohdan Paszkowski – Wojewoda Podlaski.