• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Katarzna Hanus i Michał Macnar zwycięzcami powiatowego konkursu „Gimnazjalista – Perfekcjonista”

„Wiedzieć, że się wie, co się wie i wiedzieć, że się nie wie, czego się nie wie - oto prawdziwa wiedza”.

Konfucjusz

Dnia 14 marca 2016 roku dwuosobowe zespoły uczniów z klas trzecich gimnazjum: Katarzyna Hanus i Michał Macnar oraz Emilia Chmiel i Lidia Kasperkowicz reprezentowały naszą szkołę w interdyscyplinarnym konkursie „Gimnazjalista - Perfekcjonista” zorganizowanym przez Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie. Celem międzygimnazjalnych rozgrywek była integracja uczniów szkół z terenu Krosna i okolic, promowanie elementów zdrowej rywalizacji, popularyzacja wiedzy oraz powtórka wiadomości przed zbliżającym się egzaminem gimnazjalnym. Do zmagań stanęło 16 drużyn. Przedsięwzięcie miało formę multimedialną. Gimnazjaliści sami decydowali o wyborze pytań za trzy, dwa lub jeden punkt. Ważna była zarówno wiedza, jak i strategia.

Zadaniem uczestników rywalizacji było udzielenie odpowiedzi na pytania z przedmiotów realizowanych na poziomie gimnazjalnym oraz 8 dodatkowych - ogólnych dyscyplin, które związane są z życiem i zainteresowaniami młodzieży. Były to między innymi następujące kategorie: język polski, historia, chemia, wiedza o społeczeństwie, edukacja dla bezpieczeństwa, muzyka, plastyka, technika, geografia, biologia, język angielski, matematyka, religia, informatyka, muzyka rozrywkowa, sport, motoryzacja, film, słynne pary, wielkie postacie, czy powiedzenia i przysłowia. Do ścisłego finału zakwalifikowała się drużyna Kasi i Michała, która ostatecznie uplasowała się na 1. miejscu. Gratulujemy sukcesu!