• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Witaj wiosno!

„Marzanno, Marzanno
ty zimowa panno,
w wodę cię wrzucamy,
bo wiosnę witamy!”

W dniu 18 marca 216 roku uczniowie klas 0-3 wspaniale bawili się na imprezie szkolnej z okazji Powitania Wiosny. Ten pełen atrakcji dzień rozpoczął się od inscenizacji pt. „Żegnamy Zimę, Witamy Wiosnę” w wykonaniu uczniów klas drugich. Uczniowie recytując, tańcząc i śpiewając piosenki przybliżyli nam przyjście Wiosny. Następnie odbyły się konkursy w których dzieci rywalizowały między klasami. Pierwszym z nich „Wiosenne skojarzenia” uczniowie musieli wykazać się znajomością słów związanych z wiosną. Kolejna konkurencja to konkursy sprawnościowe „Kto szybciej zwinie wełnę w kłębek i dojdzie do motylka” oraz „Żabki skaczą do wody”. Emocjom nie było końca.

Wielkim zainteresowaniem cieszył się również konkurs „Wiosenny kwiat”, polegający na uformowaniu z balonów kwiatu. W dalszej części uroczystości udaliśmy się z Marzannami nad rzekę, gdzie postanowiliśmy je spalić. Radosnym okrzykiem dzieci przywoływały wiosnę i żegnały zimę. W drodze powrotnej do szkoły zachwycaliśmy się budzącą się przyrodą i wsłuchiwaliśmy się w śpiew ptaków. Obchody Powitania Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez szkolnych.