• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Sukcesy uczniów w Konkursie Poezji i Piosenki Obcojęzycznej „Poliglota”

W dniach 14-16 marca 2016 roku w Zespole Szkół Publicznych w Rymanowie odbyła się X Edycja Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki Obcojęzycznej „Poliglota”. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje talenty językowe, muzyczne i recytatorskie w trzech kategoriach wiekowych. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 12 uczniów. W kategorii poezja obcojęzyczna uczennica klasy 3a Natalia Wołczańska zajęła miejsce 1. Ponadto dyplomy za udział otrzymali: Oliwia Penar (kl. 2a), Miłosz Penar i Zuzanna Kasperkowicz (kl. 1b), Marta Telega (kl. 1a), Oliwia Szybka (kl.3a), Julia Malinowska (kl. 3b), Aleksandra Hanus (kl. 4b) oraz Emilia Mazurek (kl. 4b). Wśród gimnazjalistów w kategorii piosenka obcojęzyczna 1. miejsce zajęła Lidia Kasperkowicz (kl. IIIb), a dyplomy za udział otrzymały Emilia Chmiel (kl. IIIb) i Oliwia Staroń (kl. I). Do konkursu uczestników przygotowały Panie: Alicja Szymanowska, Klaudyna Trygar - Kubusiak, Ewelina Smerecka oraz Pan Bogusław Malinowski.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.