• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Apel wielkanocny

Dnia 23 marca 2016 roku odbył się w naszej szkole apel z okazji świąt Wielkiej Nocy. Uczniowie, dyrekcja i nauczyciele wysłuchali montażu słowno-muzycznego pt. „W krzyżu miłości nauka” w wykonaniu uczniów klasy piątej i szóstej. Program był krótkim przewodnikiem po Triduum Paschalnym. W powadze i skupieniu wszyscy wspominali, przeżywali wydarzenia trzech świętych dni: Wielkiego Czwartku, upamiętniającego Ostatnią Wieczerzę, podczas której Jezus zapowiedział swą rychłą śmierć, Wielkiego Piątku – dnia śmierci Jezusa na krzyżu i Wielkiej Soboty, kiedy to trwamy przy Grobie Pańskim. Młodzi artyści poprzez piękne wiersze i pieśni przypomnieli nam, że krzyż i cierpienie Jezusa jest wyrazem miłości Boga do ludzi, a bieżący rok został ogłoszony przez papieża Franciszka Rokiem Miłosierdzia.
Nad całością występu czuwały Panie: Bernadeta Białas, Iwona Kucia i Urszula Chmiel, a oprawę muzyczną zapewnił Pan Bogusław Malinowski. Na koniec głos zabrał Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Michał Macnar oraz Pan Dyrektor Piotr Cisek, którzy złożyli wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne.