• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wielkanocne spotkania w edukacji wczesnoszkolnej

W klasach 0-3 już od lat w ostatni dzień nauki przed przerwą świąteczną organizuje się spotkanie wielkanocne. Nie inaczej było w tym roku. Wystój klas i odświętnie przygotowane stoły wprowadziły wszystkich od rana w świąteczny nastrój. Rodzice stanęli na wysokości zadania dostarczając na wielkanocne stoły niezliczone ilości ciast, ciasteczek, bab, babeczek. Nie zabrakło też sera jajecznego, wędlin i żurku, które dzieci z ochotą pałaszowały. Wymieniały się też informacjami i ciekawostkami o tym, jak w ich rodzinach spędza się świąteczne dni; jakie robią pisanki, co święcą w koszykach i jedzą na śniadanie wielkanocne. Ale najwięcej entuzjazmu wzbudził temat Śmigusa - Dyngusa, na który dzieci czekają z wielką radością. Wesołego Alleluja.