• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Najmłodsi uczniowie na Krośnieńskim Festiwalu Nauki i Techniki

Dnia 21 marca 2016 roku w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 „Mechanik” w Krośnie odbył się IV Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki. Była to niebywała okazja, aby nasi najmłodsi uczniowie otarli się o świat techniki widziany tylko w telewizji. Dzieci z klas 0-3 obejrzały interaktywną wystawę i pokaz „Umysł przyłapany” przygotowane przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Dzieci brały również udział w doświadczeniach z ciekłym azotem, grały na gitarze zbudowanej z klocków lego, widziały drony i małe linie produkcyjne. Obejrzały wystawę starych motorów, samochodów i modeli samolotów. Największą atrakcją była niewątpliwie możliwość siedzenia za sterami samolotu i symulatora lotu, a tym, którym wystarczyło odwagi mogli oderwać się od ziemi i odbyć krótki lot w przestworza. Emocji było sporo i przeżycia na pewno zostaną na długo w pamięci dzieci.

Wystawa w ciekawy sposób pokazała dzieciom, że nauka może być fascynującą przygodą i dobrą zabawą. A może wizyta w „Mechaniku” odkryje w naszych uczniach ukryte talenty naukowo - techniczne?