• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Mamy w szkole kroatystów!

„Wyrzuć zegarek i pośpiech, zabierz mapę i dobry humor, wyrusz na odkrycie najpiękniejszych miejsc Chorwacji”.

W dniu 23 marca 2016 roku ogłoszono wyniki I etapu Konkursu wiedzy o Chorwacji, adresowanego do uczniów gimnazjów z województw: podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego. Zadanie polegało na przygotowaniu przez pięcioosobowe zespoły prezentacji multimedialnej poświęconej historii oraz kulturze chorwackiej. Do II etapu, który odbędzie się 27 kwietnia w Rzeszowie, awansowało 9 ekip. W gronie tym znalazła się drużyna z naszej szkoły w składzie: Paulina Berdel, Dominika Kabiesz, Łukasz Krupa, Julia Krzysztyńska i Miłosz Sołtysik, która pod kierunkiem Pana Waldemara Kilara przygotowała prezentację pt. „Chorwacja – nieodkryta perła Bałkanów”.
Organizatorem konkursu, przeprowadzonego z okazji 25-lecia niepodległości Chorwacji, jest Konsul Honorowy Republiki Chorwacji w Krakowie. Celem turnieju wiedzy jest pogłębienie wiedzy na temat bałkańskiego państwa oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie i publicznych wystąpień. Trzymamy kciuki za naszych uczniów!