• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Zwycięstwo trzecioklasistów w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

Wisława Szymborska

W dniu 7 kwietnia 2016 roku w Króliku Polskim odbył się XII Międzyszkolny Konkurs Promujący Czytelnictwo pod hasłem „W krainie polskich legend” adresowany do uczniów klas 3 szkoły podstawowej. Celem konkursu było rozwijanie wśród dzieci zainteresowań czytelniczych oraz zachęcanie do poznawania faktów z historii państwa polskiego poprzez czytanie dawnych podań i legend. W zmaganiach wzięli udział uczniowie z: Klimkówki, Królika Polskiego, Milczy, Posady Górnej, Sieniawy oraz Wróblika Szlacheckiego. Trzecioklasiści w dwuosobowych zespołach rozwiązywali test sprawdzający znajomość treści pięciu legend, identyfikowali rekwizyty z tekstem, poprawiali fałszywe zdania, rozwiązywali krzyżówkę i zagadki oraz wykonali ilustrację do wylosowanego utworu. Doskonałą wiedzą i talentem plastycznym wykazali się: Rafał Nowak i Mateusz Tomkiewicz (z klasy 3a) oraz Anna Dąbrowska i Jadwiga Władyka (z klasy 3b). Drużyny z naszej szkoły pokonały konkurencję i zajęły ex aequo 1. miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali piękne upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Uczniów do konkursu przygotowały Panie: Urszula Koźma i Agnieszka Szul.