• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Karol Jurasz laureatem Konkursu Polonistycznego!

„Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji”.

Maria Dąbrowska

W dniu 11 kwietnia 2016 roku poznaliśmy ostateczne wyniki Konkursu Polonistycznego, adresowanego do uczniów gimnazjum z województwa podkarpackiego. Wielki sukces odniósł Karol Jurasz z klasy Ia, który zdobył zaszczytny tytuł laureata. Wychowanek Pana Waldemara Kilara uzyskał w łącznej punktacji (etap II i etap III) 75% wszystkich możliwych punktów, co dało mu 22. miejsce w gronie 85 startujących uczestników. Bardzo dobrze zaprezentowała się Dominika Kabiesz z klasy IIb, która uzyskała tytuł finalisty z dorobkiem 67% punktów. Taki wynik uplasował ją ex aequo na 67. pozycji w ostatecznym rankingu. Uczennica pracowała pod kierunkiem Pani Marii Szczepaniak.
Godne odnotowania jest to, że tytuł laureata zwalnia ucznia z odpowiedniego zakresu egzaminu gimnazjalnego. Karol Jurasz odniósł szczególny sukces, ponieważ jest dopiero uczniem klasy I. W historii szkoły jest to wydarzenie bez precedensu – nigdy bowiem nie zdarzyło się, by uczeń na tak wczesnym etapie edukacji gimnazjalnej został laureatem Konkursu Polonistycznego. Gratulacje!