• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Katarzyna Hanus z tytułem laureata Konkursu Matematycznego!

„Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean”.

Isaac Newton

W dniu 11 kwietnia 2016 roku Wojewódzka Komisja Konkursowa w Rzeszowie zatwierdziła ostateczną listę wyników Konkursu Matematycznego, w którym doskonale zaprezentowała się Katarzyna Hanus z klasy IIIb. Wychowanka Pani Edyty Krukar zajęła wysokie 13. miejsce, uzyskując 89% możliwych do zdobycia punktów. Ten wielki sukces uczennicy ma wymierny efekt: została ona automatycznie zwolniona z odpowiedniego zakresu egzaminu gimnazjalnego, a jako laureat konkursu przedmiotowego ma prawo wyboru dowolnej szkoły na wybranym przez siebie kierunku. Gratulacje!