• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Konkursy przedmiotowe w roku szkolnym 2015/2016 zakończone!

„Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn”.

Arystoteles

W dniu 11 kwietnia 2016 roku poznaliśmy ostateczne wyniki III etapu z wszystkich konkursów przedmiotowych, organizowanych przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Zmagania z udziałem naszych gimnazjalistów zakończyły się bardzo udanie, ponieważ wychowankowie zdobyli aż 6 tytułów z 5 przedmiotów. Po tytuły laureata sięgnęli: Katarzyna Hanus i Karol Jurasz, natomiast finalistami zostali: Łukasz Krupa, Michał Macnar, Dominika Kabiesz i Katarzyna Hanus.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe zestawienie:

GIMNAZJUM

Lp.

Imię
i nazwisko ucznia

Klasa

Nazwa konkursu

Wynik sumaryczny w [%]

Miejsce
w rankingu

Tytuł

Imię
i nazwisko opiekuna

1.

Katarzyna Hanus

IIIB

Konkurs Matematyczny

89%

13.

laureat

Edyta Krukar

2.

Karol Jurasz

IA

Konkurs Polonistyczny

75%

22.

laureat

Waldemar Kilar

3.

Katarzyna Hanus

IIIB

Konkurs Fizyczny

80%

41.

finalista

Agata Maśnik

4.

Łukasz Krupa

IIB

Konkurs Języka Angielskiego

76%

71.

finalista

Piotr Cisek

5.

Michał Macnar

IIIA

Konkurs Chemiczny

71%

44.

finalista

Bernadeta Michnowicz

6.

Dominika Kabiesz

IIB

Konkurs Polonistyczny

67%

67.

finalista

Maria Szczepaniak

Gratulacje składamy uczniom za entuzjazm i twórczy zapał. Słowa podzięki kierujemy w stronę dyrekcji za budowanie klimatu sprzyjającego pracy twórczej, uznanie należy się nauczycielom – opiekunom naukowym za zaangażowanie i poświęcenie oraz rodzicom – za wspieranie procesu dydaktycznego.
Dzięki dwom tytułom laureata pretendujemy już po raz piąty w historii o tytuł: „Szkoła przyjazna utalentowanym uczniom”. Jest to wyróżnienie przyznawane placówkom, które w szczególny sposób dbają o rozwój wybitnych wychowanków.