• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Turniej szachowy o Puchar Burmistrza

W dniu 8 kwietnia 2016 roku odbył się turniej szachowy o Puchar Burmistrza Gminy Rymanów. Zawody zostały przeprowadzone w trzech kategoriach wiekowych. W klasach 1-3 SP kat. dziewcząt 1. miejsce uzyskała Olga Rogula (klasa 1b), 3. miejsce Anna Dąbrowska (klasa 3b). Wśród chłopców 1. miejsce zdobył Szymon Anczakowski, 2. miejsce Mikołaj Kuzak, 3. miejsce Jakub Krukar, 4. miejsce Przemysław Małek (wszyscy z klasy 3b). W klasach 4-6 SP uczeń, Kamil Hanus (klasa 6a), uzyskał 5. miejsce. W kategorii Gimnazjum Krzysztof Hanus (klasa IIIa) wywalczył 2. miejsce, a Arkadiusz Krukar (klasa IIIa) 3. miejsce. Uczniowie otrzymali z rąk Pana Burmistrza Jana Materniaka pamiątkowe puchary i dyplomy.
Młodych szachistów przygotował Pan Artur Piotrowski.