• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Krośnieńskie Pola Nadziei

„Nadzieja jest ryzykiem, które trzeba podjąć”

G. Bernanos

W niedzielę 10 kwietnia 2016 roku po raz kolejny kwestowaliśmy na rzecz krośnieńskiego hospicjum. Była to siódma edycja krośnieńskich pól nadziei. Kampania ta została zapoczątkowana w Krakowie. Każdy ofiarodawca w zamian za datek otrzymał żonkil, kwiat który jest symbolem nadziei i budzącego się życia. Przypomina nam o tym, jak bardzo ludzie cierpiący potrzebują naszego wsparcia. Co roku do naszej akcji zgłasza się coraz więcej wolontariuszy. W tym roku zgłosiło się 5 osób ze szkoły podstawowej : Zofia Bolanowska, Krzysztof Kasperkowicz, Maciej Krukar, Jan Telega, Maja Barańska. Natomiast z gimnazjum kwestowały 22 osoby: Patryk Ludwiczak, Kamila Jaślar, Lidia Kasperkowicz, Weronika Wołczańska, Jakub Długosz, Mateusz Graboń, Aleksandra Krukar, Karolina Macnar, Marta Hentosz, Sebastian Anczakowski, Michał Macnar, Arkadiusz Krukar, Dominik Kowalski, Emilia Chmiel, Andżelina Wermińska, Katarzyna Długosz, Laura Rodzinka, Karol Jurasz, Jan Jurasz, Julia Oller, Aleksandra Bolanowska.

Podczas akcji z uczniami opiekowali się nauczyciele: Urszula Koźma, Urszula Chmiel, Bernadeta Białas i Ewa Barańska. Darczyńcy byli hojni, zebraliśmy 2370 złotych. Całą kwotę wpłaciliśmy na konto krośnieńskiego hospicjum. Za wszystkie datki serdecznie dziękujemy i do zobaczenia za rok.