• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wycieczka do Sanoka

W dniu 11 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy 2a i 2b wraz z wychowawczyniami Panią Alicją Zajdel, Panią Moniką Rygiel i Panią pedagog Ewą Barańską udali się na wycieczkę krajoznawczą do Sanoka. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Etnograficznego. Tutaj obejrzeliśmy różne typy chat wraz z wyposażeniem, cerkwie, kapliczki. Szczególne zainteresowanie wzbudziła chata, w której mieściła się szkoła wiejska. Dzieci obejrzały ciekawe eksponaty, przybory szkolne. Miały okazje usiąść w drewnianych ławkach i dotknąć starych tabliczek, na których pisano za pomocą rysików. Spacerując po Rynku Galicyjskim zajrzeliśmy do Zegarmistrza, Urzędu Pocztowego, Apteki. Następnie udaliśmy się do Areny Sanok na widowisko Moskiewskiej Rewii na Lodzie. Artyści przenieśli nas w bajeczny świat „Królowej Śniegu”, gdzie pełni zachwytu wpatrywaliśmy się w grających aktorów na lodzie.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była Sala Zabaw „Urwis”. Dzieci fantastycznie bawiły się na dmuchanych zjeżdżalniach, torze przeszkód, basenie z piłeczkami. Zwiedziliśmy również Rynek, gdzie usiedliśmy przy Wojaku Szwejku robiąc sobie pamiątkowe zdjęcia, zobaczyliśmy Zamek Historyczny, obejrzeliśmy piękną panoramę Sanoka. Pełni wrażeń powróciliśmy do domów.