• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Konkurs czytelniczy „Niezwykły doktor Jan Dolittle”

„Książki to są najlepsi przyjaciele.
Nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele”.

Jan Rak

W dniu 12 kwietnia 2016 roku w klasie 3b odbył się konkurs czytelniczy „Niezwykły doktor Jan Dolittle”. Uczniowie rozwiązując test z różnorodnymi zadaniami, musieli wykazać się doskonałą znajomością lektury Hugh Loftinga „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. 1. miejsce zdobyła, osiągając maksymalną ilość punktów, Jadwiga Władyka. Na 2. miejscu uplasowały się Anna Dąbrowska, Weronika Leś, Magda Penar. 3. miejsce przypadło w udziale Julii Malinowskiej. 4. miejsce zajęli Mikołaj Kowalski i Jakub Krukar, a 5. miejsce Piotr Kasperkowicz. Najlepsi uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe i magnetyczne zakładki do książek.

Konkurs był jednym z działań rozwijających czytelnictwo w ramach realizowanego programu „Książki naszych marzeń” z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Celem przedsięwzięcia było też uaktywnienie uczniów oraz rozwijanie zdrowej rywalizacji. Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Pani Jolanta Pietruszka.