• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Konkurs „Zrób to sam” rozstrzygnięty

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego z nas”.

Florian Plit

W dniu 15 kwietnia uroczyście ogłoszono wyniki i wręczono nagrody w Szkolnym Konkursie Technicznym „Zrób to sam”, zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski w ramach ogólnopolskiej akcji dla nieustraszonych pogromców śmieci. Zadanie polegało na wykonaniu zabawki albo przedmiotu użytkowego ze zużytych opakowań. Pomysłowość uczniów przerosła najśmielsze wyobrażenia organizatorów i jurorów. Pan dyrektor Piotr Cisek w mowie okolicznościowej nie krył swego podziwu dla talentów i uzdolnień uczestników konkursu. Najlepszym z najlepszych wręczył nagrody książkowe oraz dyplomy.

Prace zostały wyeksponowane w szkole, by cieszyć oko wszystkich zwiedzających wystawę. W ocenie jury brało pod uwagę kreatywność, dokładność i technikę wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny. Spośród wielu pomysłów uwagę przykuły m.in.: skarbonka wykonana z butelki po płynie do prania, łapaczka z plastikowej butelki, osłonki na doniczki, samochodziki z plastikowych opakowań, pojemniki na przybory szkolne, świeczniki z nakrętek, szklanych i plastikowych pojemników, domki dla ptaków z kartonu po napoju.
Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców. Dla porządku wypada nadmienić, że na konkurs napłynęły aż 63 prace, a nagrody przyznano w 3 kategoriach wiekowych. Oto laureaci:

Kategoria: uczniowie klas 0 i 1-3 szkoły podstawowej:

Lokata

Imię i nazwisko uczestnika

Klasa

Imię i nazwisko opiekuna

I

Zuzanna Kasperkowicz

1b

Magdalena Kasperkowicz

I

Szymon Wilk

1b

Magdalena Kasperkowicz

I

Milena Ziajka

1b

Magdalena Kasperkowicz

II

Szymon Bałuka

1b

Magdalena Kasperkowicz

II

Bartosz Jakieła

1b

Magdalena Kasperkowicz

II

Mikołaj Kowalski

3b

Magdalena Kasperkowicz

II

Emilia Smerecka

3a

Urszula Koźma

III

Szymon Kumka

0

Magdalena Kasperkowicz

III

Paweł Rajnik

2a

Alicja Zajdel

III

Radosław Władyka

2a

Alicja Zajdel

Kategoria: uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej:

Lokata

Imię i nazwisko uczestnika

Klasa

Imię i nazwisko opiekuna

I

Krzysztof Kasperkowicz

4a

Waldemar Kilar

I

Karol Krasowski

4a

Waldemar Kilar

I

Barbara Materniak

4a

Waldemar Kilar

II

Emila Mazurek

4a

Waldemar Kilar

II

Izabela Siręga

4a

Waldemar Kilar

II

Emilia Węglowska

4a

Waldemar Kilar

III

Angelika Gacek

4a

Waldemar Kilar

III

Aleksandra Graboń

4a

Waldemar Kilar

III

Miłosz Smerecki

4a

Waldemar Kilar

Kategoria: uczniowie klas I-III gimnazjum

 

Lokata

Imię i nazwisko uczestnika

Klasa

Imię i nazwisko opiekuna

I

Karolina Rygiel

IA

Waldemar Kilar

I

Miłosz Sabat

IA

Waldemar Kilar

I

Patryk Sokołowski

IA

Waldemar Kilar

II

Jan Jurasz

IA

Waldemar Kilar

II

Dominik Szatkowski

IA

Waldemar Kilar

II

Nikola Zięba

IA

Waldemar Kilar

III

Julia Bolanowska

IA

Waldemar Kilar

III

Izabela Dudek

IA

Waldemar Kilar

III

Anna Kuszel

IA

Waldemar Kilar

Konkurs cieszył się niemałym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Został zorganizowany przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego: Panią Iwonę Kucię i Pana Waldemara Kilara. Wszystkim uczestnikom gratulujemy ciekawych pomysłów! Miał na celu zwrócenie uwagi na fakt, iż człowiek produkuje bardzo dużo śmieci, a niektóre z odpadów można twórczo wykorzystać w domu.