• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Izabela Siręga wśród laureatów Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej!

„Poeta pragnie w jasny dzień pokazać światło księżyca”.

Jean Cocteau

W dniu 21 kwietnia 2016 roku odbył się w Iwoniczu X Powiatowy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej. Wielki sukces odniosła Izabela Siręga z klasy 4a. Wychowanka Pana Waldemara Kilara zajęła wysokie 3. miejsce! Recytacja wiersza „Sen żołnierza” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego zwróciła uwagę jurorów, którzy docenili warsztat młodej artystki: jej nieprzeciętne umiejętności nawiązania więzi ze słuchaczami, budowanie napięcia emocjonalnego, doskonałą dykcję i rozumienie poetyckiego słowa.
Konkurs miał na celu krzewienie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych, kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego oraz promowanie uzdolnionych uczniów. Tytuł laureata 3. miejsca to kolejne wyróżnienie recytatorki z naszej szkoły, która od kilku lat nieprzerwanie święci triumfy w turniejach recytatorskich na szczeblu gminy Rymanów, powiatu krośnieńskiego i województwa podkarpackiego. Brawa!