• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Obchody Dnia Ziemi w Posadzie Górnej

„Ziemia nie należy do człowieka, człowiek należy do Ziemi.
Cokolwiek przydarzy się Ziemi – przydarzy się człowiekowi”.

Wódz Seattle

W dniu 22 kwietnia 2016 roku uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum pod opieką nauczycieli oraz wychowawców wzięli udział we wiosennej akcji sprzątania świata, zorganizowanej na terenie naszej gminy przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Rymanowie. Akcja porządkowania ulic i placów Posady Górnej i Rymanowa Zdroju zbiegła się z obchodzonym na całym świecie Dniem Ziemi.
Uczniowie, zaopatrzeni w rękawice ochronne i worki na odpady, ochoczo przystąpili do pracy, polegającej na zebraniu zalegających surowców wtórnych takich jak: szklane butelki, plastikowe i papierowe opakowania po produktach spożywczych, puszki po napojach, włókna syntetyczne, foliowe worki itp. Cel akcji miał zdecydowanie wydźwięk wychowawczy – wszyscy uświadomili sobie, że trzeba szanować przyrodę i dbać o środowisko naturalne.

Zorganizowana kampania zakończyła się pełnym sukcesem, ponieważ udało się uporządkować tereny zielone w naszej okolicy. Posegregowane w workach śmieci zostały przetransportowane do Zakładu Gospodarki Komunalnej w Rymanowie. Był to pożytecznie spędzony czas na świeżym powietrzu.