• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Reprezentacja naszego gimnazjum w etapie wojewódzkim VIII Ogólnopolskiej Olimpiady „Myśli Jana Pawła II”

„Dzieci są wiosną rodziny i społeczeństwa”.

Jan Paweł II

W dniu 22 kwietnia 2016 roku Jan Jurasz, Karol Jurasz i Anna Kuszel z klasy Ia wystartowali w etapie wojewódzkim VIII Ogólnopolskiej Olimpiady „Myśli Jana Pawła II”. Konkurs został przeprowadzony w Zespole Szkół Publicznych w Brzeźnicy koło Dębicy. Mimo że nasi reprezentanci nie zajęli miejsc w czołowej trójce, gwarantującej start w zawodach centralnych w Ciechanowcu w województwie podlaskim, to ich udział, poparty rzetelnymi przygotowaniami pod kierunkiem Pana Waldemara Kilara, należy traktować jako cenne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości. Hasłem przewodnim tegorocznej olimpiady był apel Ojca Świętego: „Głoście wartość rodziny”.

Uczniowie mieli za zadanie gruntownie zapoznać się z pismami papieskimi, traktującymi o rodzinie w aspekcie kulturowym i religijnym, m.in. z adhortacją apostolską „Familiaris consortio” (1981), listem do dzieci Tra Pochi Giorno w Roku Rodziny (1994), homilii wieńczącej II Światowe Spotkania Rodzin w Rio de Janeiro (1997), przesłaniem wygłoszonym podczas III Światowych Spotkań Rodzin w Rzymie (2000). Test składał się z pytań otwartych i zamkniętych, na których rozwiązanie uczestnicy mieli 60 minut. Głównym celem wydarzenia było przybliżenie życia i wartości zawartych w nauczaniu Jana Pawła II oraz ukazanie znaczenia chrześcijańskiego systemu wartości.
Konkurs miał bardzo bogatą oprawę, ponieważ uczestnicy mieli wyjątkową okazję spotkać się z przyjaciółmi Karola Wojtyły z czasów studenckich – z Panią Danutą Rybicką oraz Panem Stanisławem Abrahamowiczem. Ponadto wysłuchali pięknego koncertu zespołu „Promyczki Dobra”. Gratulacje za zapał, twórczy entuzjazm i chęć poszukiwania wiedzy oraz duchowego oparcia w naukach Ojca Świętego.