• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Rejs po Jeziorze Solińskim

Poznając topografię i piękno „ojczyzny”, grupa uczniów naszej szkoły wyruszyła na rejs po zalewie solińskim. Wyprawa odbyła się dnia 23 kwietnia 2016 roku, a wzięli w niej udział uczniowie: Rafał Bek, Mateusz Bek, Emilia Chmiel, Aleksandra Krukar, Michał Rajnik, Jakub Macnar pod komendą katechety księdza Tomasza Dzioba i księdza Pawła Dzioba. W godzinach rannych (około godz 9.00) żeglarze wsiedli do żaglówki Antilla 24 i rozpoczęli rejs w okolice ośrodka wypoczynkowego Jawor, przycumowali na chwilkę na wyspie Zając. Żeglując przybili na Werlas, gdzie przy ognisku ze smakiem posilili się smaczną kiełbaską i pośpiewali żeglarskie piosenki. Po długim dniu żeglugi przycumowali do kei na wyspie energetyk i  pełni wrażeń wrócili do domów rodzinnych. Dziękujemy firmie Saling za bezpłatne udostępnienie uczniom naszej szkoły żaglówki, która na cały dzień stała się ich „pływającym domem”.