• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wizyta w Oczyszczalni Ścieków i Hucie Szkła „Sabina” w Rymanowie

Dnia 12 maja 2016 .roku uczniowie klas III gimnazjum udali się na do Oczyszczalni Ścieków w Rymanowie. Zwiedzanie było możliwe dzięki życzliwości Pana Mariana Niemczyka – kierownika Oczyszczalni. Gimnazjaliści poznali proces technologiczny uzdatniania wody, obejrzeli obiekty i urządzenia służące do usuwania i oczyszczania ścieków oraz dowiedzieli się o możliwości wykorzystania mikroorganizmów w procesie oczyszczania wody. Lekcja w terenie zwiększyła świadomość ekologiczną gimnazjalistów, uwrażliwiła ich na potrzebę oszczędzania wody oraz uświadomiła młodego człowieka o niekorzystnym wpływie wprowadzania ścieków deszczowych do oczyszczalni biologicznego oczyszczania. Następnie młodzież udała się do Huty Szkła „Sabina”. Celem tej wizyty było poznanie lokalnego rynku pracy oraz procesu produkcje szkła artystycznego.

Uczniowie mogli podziwiać unikatowe figurki zwierząt, wazony i patery, świeczniki, lampy elektryczne, stoły i ławy. Autorskie prace właściciela huty Pana Henryka Rysza znane są w wielu galeriach szkła na całym świecie.
Opiekę nad uczniami sprawowały Panie: Agnieszka Kindlik i Edyta Krukar.