• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Klasa trzecia a - szlakiem rymanowskiej historii

„Ocalić od zapomnienia”

W dniu 1 czerwca 2016 roku uczniowie klasy 3a wraz ze swoją wychowawczynią Urszulą Koźmą wyruszyli na pieszą wyprawę do Rymanowa. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Regionalnej Izby Pamięci. Naszym przewodnikiem była Pani Grażyna Skolarczyk - przewodnicząca Stowarzyszenia „Nasz Rymanów”. Trzecioklasiści z ogromnym zainteresowaniem słuchali ciekawych opowieści o przeszłości naszej „Małej Ojczyzny”. Dzieci obejrzały bogatą kolekcję sztandarów z unikatowym, stuletnim sztandarem rymanowskiego „Sokoła”. Z zaciekawieniem śledziły ekspozycję polskich banknotów od czasów zaborów po współczesność. Oglądały też eksponaty i dokumenty oraz portrety ważnych postaci związanych z rymanowską historią. Na długo pozostanie w pamięci dzieci sala etnograficzna z wystrojem dawnej kuchni i izby mieszkalnej. Uczniowie z niedowierzaniem odkrywali wiele starych, zapomnianych przedmiotów: żelazka z duszą, kołowrotki, tary, maselnice czy dawną garderobę.

Obejrzeli też zbiór historycznych narzędzi rzemieślniczych i rolniczych, uzyskali szereg odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań. Podsumowaniem pobytu był klasowy wpis do księgi pamiątkowej.
W przeddzień święta naszej Patronki - Anny z Działyńskich Potockiej trzecioklasiści pamiętali o odwiedzeniu jej grobu. Uporządkowali go, zapalili znicze i położyli kwiaty. Odwiedzili również grobowiec doktora Ignacego Bieleckiego - wielkiego społecznika, osoby niezwykle zasłużonej dla Rymanowa. W tym dniu - Dniu Dziecka nie mogło zabraknąć zabaw w Parku im. Anny i Stanisława Potockich.