• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Krzysztof Kasperkowicz wyróżniony w VII Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Moje spotkania z przyrodą”

„Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to co, już masz w sobie”.

Carlos Ruiz Zafón

W dniu 10 maja 2016 roku odbyło się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Jaśle uroczyste podsumowanie VII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Moje spotkania z przyrodą”. Niemały sukces odniósł Krzysztof Kasperkowicz z klasy 4a, który zdobył wyróżnienie za pracę „Moje pierwsze grzybobranie”. Uczeń pracował pod kierunkiem Pana Waldemara Kilara.
Konkurs miał na celu rozbudzanie zainteresowań bogactwem i pięknem przyrody oraz rozwijanie aktywności twórczej. Jury w ocenie brało pod uwagę m.in. zgodność treści z tematem, stopień samodzielności, indywidualizm i oryginalność ujęcia tematu, poprawność kompozycyjną i językową. Gratulujemy sukcesu!