• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Relacja z uroczystego podsumowania XII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Świat bez barier”

„Tacy sami, a ściana między nami”.

Jacek Skubikowski

W dniach 9-11 czerwca 2016 roku Emilia Chmiel z klasy IIIb wzięła udział w trzydniowym podsumowaniu XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literacko – Plastycznego ŚWIAT BEZ BARIER w Wałbrzychu. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Owady podniosły skrzydła do lotu”, a Emilia i jej koleżanka z klasy Lidia Kasperkowicz, pracujące pod kierunkiem Pana Waldemara Kilara, zdobyły zaszczytne tytuły laureata konkursu literackiego. W zmaganiach mogli wziąć przedszkolaki i ludzie dorośli, osoby sprawne i niepełnosprawni, a celem turnieju była popularyzacja twórczości, rozbudzanie talentów, wyszukiwanie twórców szczególnie uzdolnionych, a przede wszystkim integracja laureatów poprzez wspólne zabawy i wycieczki.

Zaproszeni goście – laureaci i ich opiekunowie – miło spędzali czas w towarzystwie szkolnych wolontariuszy pod opieką organizatorek konkursu. Zwiedzili Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, Zamek Książ i Palmiarnię w Lubiechowie. Wzięli również udział w ognisku integracyjnym obok, uroczo położonego na Przełęczy Trzech Dolin pod szczytem Waligóry w Górach Suchych, schroniska „Andrzejówka”.
Uroczysta gala z rozdaniem nagród i otwarciem wystawy prac plastycznych odbyła się 11 czerwca w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu. Uhonorowanie laureatów nastąpiło w obecności dyrektor szkoły Pani Bożeny Kruszyńskiej, Pani poseł na Sejm RP Agnieszki Kołacz – Leszczyńskiej, zastępcy Prezydenta Miasta Wałbrzych Pana Zygmunta Nowaczyka, przewodniczącej Rady Miasta Wałbrzych Pani Marii Romańskiej oraz pełnomocnika ds. Osób Niepełnosprawnych UM w Wałbrzychu Pani Janiny Turickiej. Uroczystość uświetniły występy teatrzyku i chóru szkolnego. Gratulujemy sukcesów!