• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Happening „Jak nie czytam, jak czytam”

Na 10 czerwca 2016 roku na godzinę 10.00 została ogłoszona ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam”. Cele akcji to :

  • zwrócenie uwagi na diagnozowany przez coroczne badania Biblioteki Narodowej systematyczny spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków (powyżej 15. roku życia), i wykorzystanie masowej akcji do pokazania większej aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży,
  • promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo,
  • podkreślenie konieczności tworzenia przez środowiska szkolne, władze lokalne i struktury państwa warunków do skutecznej edukacji czytelniczej w szkołach i ułatwiania dzieciom oraz młodzieży dostępu do atrakcyjnej dla nich literatury,
  • integracja lokalnych środowisk zainteresowanych działaniami na rzecz rozwoju czytelnictwa,
  • promocja bibliotek szkolnych oraz podkreślanie ich znaczenia dla edukacji czytelniczej.

O 10.00 uczniowie z całej Polski zebrali się w swoich szkołach lub w innych miejscach (park, boisko szkolne, rynek) i wspólnie czytali – każdy to, na co miał ochotę. Tym samym ustalony został rekord czytania w jednym momencie. Organizatorem przedsięwzięcia było czasopismo „Biblioteka w Szkole”. Akcja zostanie podsumowana 1 września 2016 roku, kiedy organizator opracuje szczegółowe sprawozdanie i wtedy okaże się jaki rekord czytania w jednym momencie został ustanowiony.
Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły też dołożyli „skromną cegiełkę” do ogólnopolskiej akcji promującej modę na czytanie. Zebrali się na korytarzu punktualnie o 10.00 i pogrążyli w lekturze ulubionych książek przez 10 minut.
Wyróżnieni i nagrodzeni zostali najlepsi czytelnicy w roku szkolnym 2015/2016: Alicja Hanus (kl. 1a), Szymon Bałuka (kl. 1b), Oliwia Penar (kl. 2a), Martin Jakubowicz (kl. 2b), Julia Pitrus (kl. 3a), Anna Dąbrowska (kl. 3b) i Julia Malinowska (kl. 3b). Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali pamiątkowe zakładki do książek.